کاربرد دوربین های مداربسته در فرودگاه ها

دوربین مدار بسته سیستم مداری است که شامل دوربین، صفحات نمایشی، دستگاه های ثبت می شود. هدف این دوربین ها حفظ امنیت و پیگیری جرایم در صورت وقوع است. شاید این دوربین مدار بسته را در مغازه ها، بانک ها، موسسات اداری ، فرودگاه ها دیده باشید. برکسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین اهداف نصب سیستم های امنیتی و دوربین مداربسته جلوکیری از ارتکاب جرم و سرقت است. دوربین های امنیتی اغلب سبب کاهش جرایم می شود و در صورت وقوع آن به کشف سرنخ ها و تعقیب سارقین و مجرمین کمک می کند.

بر اساس آمار بیش از نیمی از سارقین پس از دیدن دوربین های مدار بسته از سرقت منصرف می شوند. در واقع دوربین عامل بازدارندگی خواهد داشت.

موارد و مکان کاربرد دوربین مدار بسته


با جهانی شدن این محصولات ، آمار استفاده از آنها افزایش یافته و حالا در تجارت های کوچک و حتی خانه ها نیز دید می شوند. دوربین مدار بسته را می توانید در شهرهای بزرگ، بزرگراه های اصلی و در نقاط حساس برای ثبت وقایع ببینید. در خیابان ها، جاده ها برای قوانین رانندگی استفاده می شوند و بررسی رفتار شهروندان طبق الگوهای ترافیکی به سرویس های اورژانس اجازه می دهد سریعا به وقوع حوادث واکنش نشان داده و با انتخاب راه مناسب از جان شهروندان خود نیز حفاظت کنند. از این دوربین مدار بسته حتی در هتل ها، استادیوم ها و مراکز استفاده می کنند و در برخی موارد برای حریم های خصوصی البته با مجوز امنیتی همچنین رویدادهای ورزشی که موارد وقوع آنها به مراتب بالاست استفاده می شوند.

فرودگاه ها و خطوط ریلی، راه آهن شهری و حومه از این دوربین مدار بسته به هدف غلبه بر تروریسم بهره می گیرند. آژانس های حقوقی بین المللی  با استفاده از این دوربین ها به شکل حرفه ای بر محیط های پر ازدحام و مراکز امنیتی نظارت دارند.

این دوربین ها با قابیلت بالای اختفاء، هر گونه رفتار مجرمانه را برای حفظ امنیت ثبت می کنند. قابلیت ثبت تصاویر یک مورد غیرقابل انکار و بهترین مدرک برای به دام انداختن مجرمان بسیاری از حوادث می باشد. این دوربین های مدار بسته دیجیتالی، سیستم های ثبتی هستند که برای ذخیره اطلاعات و حفظ اطلاعات در حافظه به شکل اتوماتیک به روز رسانی می شوند.

مزایای نصب دوربین مداربسته در ترمینال فرودگاه


1-مبارزه با تروریسم:

به دلیل ازدحام جمعیت در ترمینال فرودگاه ها همیشه این اماکن یکی از هدف های حملات تروریسم ها بوده است به همین دلیل این یک امر مهم و حیاتی است که ترمینال فرودگاه ها همیشه اقدامات شدید امنیتی را انجام می دهند تا از وقوع چنین حوادثی جلوگیری کنند . با نصب دوربین مداربسته در ترمینال فرودگاه باعث شده است که به جای استخدام ده ها نفر پرسنل امنیتی برای بالا بردن امنیت ترمینال فرودگاه از دوربین مداربسته بعنوان وسیله ای برای مبارزه با تروریسم استفاده شود . این دستگاه قادر است که رفتارهای مشکوک افراد را شناسایی کند و به پرسنل امنیتی خبر دهد که در کدام مکان قرار است یه حادثه رخ دهد.

2-ارائه نظارت همزمان بخش های مختلف:

با استفاده از دوربین مداربسته IP می توانید با وصل شدن به اینترنت تمام تصاویر و فیلم های ضبط شده بخش های مختلف ترمینال فرودگاه چون خدمات، عملیات فرودگاه، پزشکی ، بخش امنیتی را با دقت نظارت کنید و تمام این اتفاقات در بخش کامپیوتری فرودگاه انجام شود و در هنگام وقوع هر حادثه ای سریعا اقدامات لازم را انجام دهید.

3-تجزیه و تحلیل ویدئو پیشرفته:

شاید سوالی که برای شما پیش بیاید این باشد که چگونه افراد تروریسم توسط دوربین مداربسته در ترمینال فرودگاه شناسایی می شود.
دوربین مداربسته پیشرفته با استفاده از الگوریتم نرم افزاری قادر به اسکن فعالیت های افراد مشکوک و همچنین شناسایی افراد مشکوک است. با اطلاع دادن پلیس به فرودگاه تصاویری از تروریسم ها به دوربین مداربسته داده می شود تا در صورت دیدن چهره این افراد سریعا به پرسنل امنیتی فرودگاه خبرداده و آنها را از وجود چنین افرادی با خبر کند.
دوربین مداربسته آنچنان پیشرفته است که درصورت دیدن اشیای چون چاقو،تفنگ یا هر وسیله ی خطرناک می تواند آنرا بعنوان یک فعالیت مشکوک و خطرناک تشخیص دهد و سریعا به پرسنل امنیتی فرودگاه خبر دهد تا از وقوع حوادث ناگوار جلوگیری کند و حتی باعث می شود چهره افرادی که در حال سرقت از مسافران هستند را ضبط کند.

4-انعطاف پذیری و مقیاس پذیری:

دوربین مداربسته IP مقیاس پذیر هستند . مقیاس پذیری به این معناست که بنا به شرایط فرودگاه می تواند افزایش یابد.یکی از ویژگی های عالی نصب دوربین مداربسته در ترمینال فرودگاه این است که شما اگر دیدید که اوضاع نابه سامان است یا بنا به دلایلی تعداد دوربین ها را افزایش دهید بدانید که افزایش دادن دوربین مداربسته کار بسیار راحتی است و کافی است با متصل کردن به شبکه دوربین مداربسته را افزایش دهید یا حتی اگر شما دوربین مداربسته آنالوگ در فردگاه نصب کرده اید می توانید به راحتی به دوربین مداربسته دیجیتال تغییر دهید و این قابلیت انعطاف پذیری آن است.

5-ذخیره سازی دیجیتال :

با نصب دوربین مداربسته IP تمام تصاویر و فیلم ها به صورت دیجیتال ذخیره شوند برخلاف دوربین مداربسته آنالوگ که تمام فیلم ها و تصاویر به صورت آرشیوی در نوار کاست سنگین ذخیره می شود این ذخیره سازی به صورت دیجیتال می باشد و هیچ محدودیتی در ذخیره سازی وجود ندارد و حتی برای جستجو کردن تصاویر وفیلم ها هم خیلی کار آمد می باشد.

راهنمای نصب دوربین مداربسته در ترمینال فرودگاه


مسلما شما نباید به این اکتفا کنید که با نصب دوربین مداربسته می توانید به راحتی از ورود تروریست ها به فروگاه جلوگیری کنید بلکه نحوه نصب دوربین مداربسته نیز تاثیر به سزایی در ایجاد امنیت فرودگاه و جلوگیری از ورود تروریست ها و درگیری ها در فرودگاه دارد.
در اینجا راهنمای نصب دوربین مداربسته در ترمینال فرودگاه را مشاهده می کنید و متوجه می شوید که دوربین مداربسته در چه مکانهای مناسبی از ترمینال نصب کنید.

1-دوربین مداربسته را در موقعیتی قرار دهید که بتوانید تمام ورودی ها و خروجی های ترمینال فرودگاه را زیر نظر داشته باشید و تصاویر واضحی از افراد که وارد یا خارج می شوند ضبط شود.

2-دوربین مداربسته را طوری نصب کنید که نظارت کامل بر فضای باز فرودگاه داشته باشید تا بتوانید به طور مداوم و مستمر تصاویری کامل از فعالیت فرودگاه داشته باشید.

3-دوربین مداربسته را در سراسر آیرلاین قرار دهید به طوری که تصاویری واضح از ورود و رفتارهای مسافران داشته باشید.

4-یک دوربین مداربسته در جایی قرار دهید که بازرسی وسایل نقلیه ،فعالیت های مشکوک و مشکلاتی این چنین رخ می دهد به صورت واضح تصاویری از آنها داشته باشید.

5-دوربین مداربسته را طوری نصب کنید که بر ترمینال های فردی و فعالیت های مشکوک مسافران نظارت کامل داشته باشید.

6-دوربین هایی در جایی که تنها پرسنل حق ورود به آن مکان را دارند نصب کنید .

7- دوربین مداربسته را درجایی که حمل نقل وسایل صورت میگیرد نصب کنید تا نظارت کامل بر آنها داشته باشید.

8- در جایی که چمدان ها را چک میکنند حتما دوربین مداربسته نصب کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *