کاربرد دوربین مداربسته در هتل ها

در محیط های مختلف کاربرد دوربین مدار بسته متفاوت خواهد بود و برای هر محیطی اعم از اداره ها، کارخانه ها، هتل ها، اماکن تفریحی و …. باید سیستم جداگانه طراحی و نصب گردد. بجز تفاوت در انتخاب نوع دوربین مدار بسته ، در نصب دوربین مدار بسته نیز باید کارشناسی شده پیش رفت و وابسته به نیاز اقدامات لازم را انجام داد.

آسیب های امنیتی در هتل ها


کاربرد دوربین مدار بسته در مکان های با تردد بالا جز مواردی است که امروزه بسیار مرسوم و معمول شده است. نظارت بر رفت و آمد مشتریان و حفظ امنیت محیط و مشتریان تبدیل به دغدغه ای شده است که همگان به حفظ و بهبود آن برای بالا بردن رتبه هتل خود توجه زیادی می کنند.

سرقت از جمله مسائلی است که در هتل ها و به واسطه حضور کارکنان در اتاق مهمان ها به وفور دیده می شود. البته لازم به ذکر است که در هتل ها دو نوع سرقت رخ می دهد یکی سرقت از مشتریان و دیگری سرقت از کارکنان و هر دو اینها به یک میزان دارای اهمیت می باشند و دوربین مدار بسته توانسته به عنوان عاملی بازدارنده در این زمینه عمل نماید.

آسیب دیگری که مورد توجه می باشد صدمات فردی است که همواره در اماکن با تردد بالا رخ می دهد, اما حضور دوربین مدار بسته به عنوان عامل بازدارنده و احیاناً در برخی موارد برای پیگیری علت و مقصر حادثه, این نوع آسیب ها کاهش چشم گیری داشته اند.

برای انتخاب درست دوربین مدار بسته و هم چنین انتخاب مکان های مناسب و کاربردی برای نصب آن همواره باید از کارشناسان مطمئن و با تجربه مشاوره گرفت تا بهترین سیستم با کارایی بالا نصب و راه اندازی شود.

هتل ها و نظارت توسط دوربین مدار بسته


امروزه کاربرد دوربین مدار بسه در محل های اقامتی که تردد بالایی دارند بیشتر شده است . نظارت بر رفت و آمد مشتریان و حفظ امنیت محیط و مشتریان تبدیل به دغدغه ای شده که همگان به حفظ و بهبود آن برای بالا بردن رتبه ی هتل خود توجه زیادی می کنند.
از مسائلی که به وفور رخ می دهد سرقت می باشد، سرقت در چنین مکان هایی دو نوع کلی تقسیم بندی می شود، یک نوع سرقت، سرقت از مشتریان هتل و نوع دیگر سرقت از کارکنان هتل می باشد.
که هر دو به یک اندازه حائزه اهمیت بوده و به یک اندازه مورد توجه مدیران قرار می گیرند و دوربین مدار بسته توانسته عاملی بازدارنده باشد. آسیب دیگری که مورد توجه می باشد صدمات فردی است که همواره در اماکن با تردد بالا رخ می دهد، اما حضور دوربین مدار بسته به عنوان عامل بازدارنده و احیانا در برخی موارد برای پیگیری علت و مقصر حادثه ، این نوع آسیب ها کاهش چشم گیری داشته اند.

کاربرد و اهمیت وجود دوربین مدار بسته در هتل ها


سیستم های نظارتی دوربین مدار بسته کمک زیادی در افزایش امنیت هتل ها کرده اند و با نصب دوربین مدار بسته مدیران هتل ها می توانند تمام رویداد های مهم, مشتریان و هر آن چه در هتل روی می دهد را کنترل و نظارت نمایند.

هتل ها یکی از مراکز بسیار مهم تجاری در جوامع امروزی محسوب می شوند, که قابلیت کسب درآمد از مهمانان خارجی و داخلی را دارند. با این وجود ایجاد کسب و درآمد زایی در این محل ها به راحتی امکان پذیر نیست و هتل ها در کنار ارائه سرویس ها و خدمات عالی و با استاندارد بالا نیاز به اعمال استاندارد های ایمنی نیز دارند که مدیریت هتل نباید از این اصل غافل بماند.

مدیریت هتل در طبقات مختلف و نیز رفت و آمد هایی که در درون هتل می شود این نیاز را ضروری می نماید که شما دوربین مدار بسته را در هتل خود نصب نمایید. آمد و شد مسافران در درون هتل از مباحثی است که باید تحت نظارت قرار بگیرد و همین موضوع نیاز به دوربین مدار بسته را در هتل ها ضروری می نماید.

مزایای نصب دوربین مداربسته در هتل


1-امنیت:

نصب دوربین مداربسته در هتل می تواند به حفظ امنیت مهمانان در هتل کمک کند که به دور از سرقت و درگیری مزاحمان باشند زیرا با این دستگاه شما می توانید تمام تصاویر و فیلم ها از امکان مختلف هتل را زیر نظر داشته باشید.

2-جلوگیری از سرقت:

در هتل های پیشرفته مشاهده می کنیم که استخرها و مکانهای تفریحی نیز تعبیه شده است که مسلما در این مکان ها مهمان های زیادی هستند نصب دوربین مداربسته در هتل باعث می شود که تمام مکانهای هتل را تحت پوشش دهد تا از سرقت و مزاحمت توسط افراد برای مهمانان هتل جلوگیری شود زیرا برخی از مهمانان هتل افراد مشهوری هستند و کافیست که امنیت هتل فراهم نشود تا دیگر آنها به هتل شما نیایند.

3-رقابت:

امروزه تعداد هتل ها به شدت زیاد شده است اما کسانی برنده می شوند که در این رقابت بتوانند نظر مشتری را جلب کنند یکی از مهمترین ویژگی هایی که می تواند باعث شود که شما در کورس رقابت با دیگر هتل ها بمانید حفظ امنیت هتل می باشد بنابراین با نصب دوربین مداربسته از رقبای خود جا نمانید.

4-انعطاف پذیر:

شما با نصب دوربین مداربسته IP می توانید در استفاده از دستگاه انعطاف پذیر باشید یعنی اگر شما احساس کردید که مکانی نیاز به استفاده از دوربین بیشتر است می توانید بدون دردسر و صرف هزینه گزاف تعداد دوربین ها را افزایش دهید.

5-نظارت از راه دور:

مهمترین ویژگی نصب دوربین مداربسته در هتل این است که شما می توانید با داشتن گوشی، تبلت،کامپیوتر،لپ تاپ و اینترنت و داشتن یوزر پسورد شبکه درهر زمانی و هر مکانی که حضور دارید به تمام تصاویر و فیلم های ضبط شده دوربین مداربسته دسترسی داشته باشید و تمام آنها را بررسی کنید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *