نقش دوربین مداربسته در رستوران ها

سیستم دوربین مداربسته با نام نظارت ویدیویی نیز شناخته می‌شود. دوربین مداربسته به کلیه دوربین‌هایی اطلاق می‌گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویری را اتخاذ کرده و به یک یا چند محل ارسال می‌کنند. در این سیستم تصاویر ضبط شده توسط دوربین مداربسته از طریق سیگنال‌هایی به مکان دیگری فرستاده می‌شود. انتقال سیگنال می‌تواند توسط سیم و یا بی‌سیم انجام گیرد. از آنجا که اغلب این دوربین‌ها در حفاظت، نظارت و سیستم‌های مانیتورینگ امنیتی به کار می‌روند، این واژه بیشتر به همین حیطه برمی‌گردد اما معنی فنی آن حتی دوربین‌های ویدئو تلفن و کنفرانس را نیز دربر می‌گیرد.

از سیستم دوربین مداربسته در مکان های حساس و پر رفت و آمد مثل بانک‌ها، بیمارستان‌ها، مدارس، ساختمان‌های نظامی، رستوران و هتل‌ها استفاده می‌شود. در این مطلب نکاتی جالب و کاربردی در رابطه با دوربین مداربسته مطرح می‌شود.

با افزایش تقلب و دزدی ،نصب و راه اندازی یک سیستم امنیتی برای رستوران ها در ایران ،ضروری است.نصب دوربین مدار بسته برای افزایش امنیت و نظارت در رستوران ها ،یکی از اقدامات موثری می باشد که امروزه به دلایل مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد.
ما نمی توانیم در یک زمان همه جا حضور داشته باشیم.اداره یک رستوران اصلا کار راحتی نمی باشد.صاحب یک رستوران باید علاوه بر مدیریت کارکنان،مراقب مشتریان نیز باشد.اما احتمالا نمی توانیم تمام حرکات در رستوران را زیر نظر بگیریم.بنابراین دوربین مداربسته می تواند منافع زیادی برای مالک و کارکنان رستوران به همراه داشته باشد.

دوربین های مداربسته با فن آوری پیشرفته شان قادر به تشخیص هر حرکتی در محیط می باشند.در جامعه امروزی،استفاده از دوربین مداربسته به جهت جلوگیری از جرم و جنایت ضروری می باشد.با نصب دوربین مداربسته،کارکنان در برابر اتهام یا اتهامات محافظت خواهند شد.
به وسیله دوربین های مداربسته،فیلم های گرفته شده می توانند در صورت بروز هر گونه حادثه ای در رستوران پلیس را یاری دهند.دوربین مداربسته نه تنها می تواند جهت نظارت بر مشتریان استفاده گردد بلکه از عدم صداقت و دزدی که ممکن است توسط کارکنان صورت بگیرد جلوگیری می نماید.به این صورت بهره وری کارکنان افزایش یافته و همچنین از خرابکاری های احتمالی جلوگیری خواهد شد و به طور کلی شما خواهید توانست از دوربین مداربسته جهت بهبود رفاه رستوران خود بهره بگیرید.بنابراین با استفاده از سیستم امنیتی مناسب،شما می توانید علاوه بر نجات پول و سرمایه خود از دست سارقان،شهرت رستوران خود را نیز حفظ نمایید. تقریبا هر وسیله ای دارای مزایا و معایبی می باشد،دوربین مداربسته نیز زمانی می تواند مفید باشد که مکان نصب دوربین خیلی پایین و در دسترس هر کسی نباشد.زیرا ممکن است افرادی با پاشیدن مواد شیمیایی بر روی سطح لنز دوربین مداربسته باعث تیرگی کل صفحه نمایش گردند یا اینکه دوربین را به جهت دیگری بچرخانند.

مزایای نصب دوربین مداربسته در رستوران


1-نصب و راه اندازی آسان :

شاید یکی از عواملی که صاحبان از نصب دوربین مداربسته در رستوان شاکی هستند وجود کابل های متفاوت و به قول معروف زشت کردن فضای رستوران باشد. با دوربین مداربسته IP شما می توانید برخلاف دوربین مداربسته آنالوگ از حجم زیاد کابلها روی دیوار خلاص شوید. حتی نصب دوربین مداربسته وایرلس و IP این امکان را به شما می دهد که درصورت لزوم تعداد دوربین ها را افزایش دهید یا مکان آن را جابجا کنید.

2-جلوگیری از سرقت:

نصب دوربین مداربسته در رستوران باعث می شود که رستوران تبدیل به مکانی امن برای کسانی شود که دوست دارند در فضایی آرام و بدور از دزدی در آنها به خوردن ناهار یا شام خود مشغول شوند.
نصب دوربین مداربسته علاوه برجلوگیری از سرقت باعث می شود که رستوران با حفظ امنیت باعث جلب توجه مشتریان و جذب بیشتر آنها شود زیرا اعتماد آنها با دیدن مکان امن رستوران بالا می رود.

3-کاهش درگیری و دعوا:

با توجه به اینکه رستوران ها محیط های شلوغی هستند و ممکن است یک گروه موسیقی ،ورزشکار یا دانشجو برای غذا خوردن وارد رستوران شود و در حین غذا خوردن درگیری و دعوا صورت گیرد نصب دوربین مداربسته در رستوران باعث می شود که از شدت درگیری و دعوا کاسته شود و ماموران سریعا افراد را شناسایی کنند و باعث خدشه دار کردن اسم رستوران در ذهن خانواده ها نشود.

4-بررسی فیلم در هر زمان:

شاید یکی از ویژگی های بارز نصب دوربین مداربسته در رستوران نظارت از راه دور آن باشد .شما با نصب دوربین مداربسته IP با NVR(ضبط و پخش ویدئو) و درست کردن شبکه شما می توانید هرجایی با گوشی ،تبلت،کامپیوتر،لپ تاپ و داشتن اینترنت و یوزر پسورد وارد شبکه شوید و تمام تصاویر و فیلم ها را به صورت زنده مشاهده کنید.

دلایل نصب دوربین مداربسته در رستوران ها


-جلوگیری از وقوع جرم

همیشه پیشگیری بهتر از درمان  است.نصب دوربین مداربسته در رستوران ها ،نقش اساسی در ترساندن دزدان وسارقان ایفا می کند زیرا امروزه دیگر نرده ها و قفل ها مانع سارقان از ارتکاب جرم نمی شوند.در حالیکه یک دوربین مدار بسته می تواند سارقان را قبل از ارتکاب جرم به فکر بیاندازد.بنابراین نصب دوربین مدار بسته در رستوران ها مانع دزدی سارقان از آن مکان می شود.

-کمک به نظارت از راه دور

اکثر جرائم در زمان غیبت شما رخ می دهند در حالیکه با نصب دوربین مداربسته در رستوران، حتی در زمانهایی که در تمام طول روز در آنجا نیستید، می توانید یک چشم نگهبان را در رستوران و محل صندوق داشته باشید.اگر شما اقدام به نصب دوربین مدار بسته در رستورانتان کنید،تمام فیلم های گرفته شده توسط دوربین مداربسته می توانند از راه دور از طریق کامپیوتر یا گوشی های هوشمند در دسترس باشند.شما می توانید انواع مدل های دوربین مدار بسته با امکانات متفاوت برای محل کسب و کار را که در بازار موجود است انتخاب کرده و از امنیت رستوران خود مطمئن گردید.

-احتمال وقوع جرم تقریبا صفر می شود

حضور دوربین مدار بسته در رستوران شما،مانع از تقلب مشتریان،اقدام به دزدی سارقان و مانع ارتکاب جرم توسط کارمندانتان یا انجام ندادن وظایفشان به درستی می شود.پس از نصب دوربین مدار بسته در رستورانتان ،شما نه تنها می توانید یک چشم مراقب روی مشتری هایتان داشته باشید بلکه می توانید مراقب کارمندانتان حتی از راه دور هم باشید.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *