نقش دوربین مداربسته در بیمارستان ها

یکی از نیازهای اساسی در بیمارستان ها و مراکز درمانی تضمین امنیت و کنترل و نظارت مناسب از این اماکن می باشد، کنترل ورود و خروج مراجعین به این مکان ها و یا لزوما کنترل و نظارت برای ورود و خروج از انبارها و نظارت دقیق بر بخش های مختلف بیمارستانی نظیر آزمایشگاه ها، اتاق های عمل، بخش های ویژه همانند بخش CCU و ICU و بخشهای اورژانس بیمارستان، یکی از دغدغه های اصلی صاحبان و مدیران این مجموعه ها به شمار می رود. لذا مناسب ترین کار،  نصب دوربین های مداربسته جهت کنترل دقیق تر در بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد.

مزایای دوربین های مداربسته در بیمارستان


1-افزایش امنیت کلی و ایمنی

نصب دوربین های مداربسته در بیمارستان درتمام قسمت های آن می تواند باعث جلوگیری از جرم جنایات شودو همچنین باعث دیدن ونظارت بر بیماران دردسر ساز وجلوگیری از بازدیدکنندگان غیرمجاز می شود.

2-بهبود بهره وری کارگر

حضور دوربین های مداربسته در بیمارستان و ساختمان های مربوط به آن می تواند باعث نظارت بر کارگرهای بیمارستان شود و نظارت بر آنها می تواند باعث بهره وری بیشتر کارگر ها شود.

3-جلوگیری از ادعاهای نادرست

درجایی که بیماران و بازدیدکنندگان به دروغ گواهی به زخمی شدن خود در بیمارستان می دهند با نصب دوربین های مداربسته در بیمارستان شما می توانید شواهدی از طریق فیلم های ضبط شده جمع آوری کنید واین ادعاهای نادرست را رد کنید و همین امر باعث صرفه جویی بیمارستان از بیمه گران بی جا برای این مدعیان می شود.

4-حل و فصل اختلافات کارمندان

اختلافات کارمندان به راحتی می تواند توسط مدارک و شواهد در دسترس حل و فصل شود و این تنها توسط نصب دوربین ها مداربسته در بیمارستان بوقوع می پیوندد.

5-نظارت به طور مداوم

دوربین های مداربسته دربیمارستان به شما اجازه می دهد تا کارکنان مجاز بیمارستان به طور مداوم مناطق بحرانی بیمارستان را نظارت کنند حتی این نظارت می تواند توسط گوشی یا تبلت یا کامپیوترهای شخصی انجام شود کافی است که از دوربین های مداربسته بیسیم استفاده کنید.

6-ذخیره سازی دیجیتال

بیمارستان هایی که از دوربینهای مداربسته IPاستفاده می کنند می توانند از مزایای این دوربین های مداربسته که ذخیره سازی دیجیتال می باشد بهره مند شوند.دوربین های مداربسته IPمی تواند فیلم های ضبط شده دیجیتال را روی سرورهای شبکه ای،هارد دیسک یا NVRذخیره کند و کاربران مجاز به راحتی به آنها دسترسی داشته باشند و قابلیت جستجو بهبود یافته دارد.

کاربرد دوربین مداربسته در بیمارستان


تضمین امنیت, کنترل و نظارت مناسب اماکن یکی از نیاز های اساسی بیمارستان ها و مراکز درمانی می باشد. یکی از دغدغه های اصلی صاحبان و مدیران این نوع مجموعه ها, کنترل ورود و خروج مراجعه کنندگان به این مکان ها و یا الزاماً کنترل و نظارت ورود و خروج از انبار ها و نظارت دقیق بر قسمت های مختلف بیمارستانی هم چون اتاق های عمل, آزمایشگاه ها, بخش های ویژه مثل آی سی یو و سی سی یو و بخش های اورژانس بیمارستان, می باشد. از این رو نصب دوربین مدار بسته جهت کنترل دقیق تر در بیمارستان ها و مراکز درمانی مناسب ترین و مطلوب ترین ایده می باشد.

با توجه به نگرانی های اصلی مدیران این گونه مجموعه ها که میزان هزینه ها, ماندگاری و حفظ کیفیت تجهیزات خریداری شده و هم چنین حساسیت بالای بیمارستان و مراکز درمانی می باشد, پیشنهاد ما به شما استفاده از برند های اصلی و معتبر موجود در بازار می باشد.

نظر به فراگیر شدن نصب دوربین مدار بسته آنالوگ در بیمارستان ها و مراکز درمانی, باید به هنگام انتخاب نوع سیستم دوربین مدار بسته به این نکته اشاره کرد که معمولاً بعضی از نیاز های خاص کاربران را, این نوع از دوربین های مدار بسته در خصوص رزولوشن و وضوح تصویر بسیار بالا در برخی از موارد که به دیدن جزئیات خاص با دقت بسیار بالا نیاز باشد, برآورده نمی کنند, از این رو گزینه مناسبی که جهت پوشش این گونه نیاز ها در بیمارستان ها و مراکز درمانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد, دوربین های مدار بسته تحت شبکه یا دیجیتال اچ دی می باشد.

نصب دوربین مدار بسته جهت مشاهده بیماران و پرسنل شاغل در این مراکز درمانی یکی از مهم ترین کاربرد های نصب دوربین مدار بسته در بیمارستان ها می باشد, بنابراین باید چندین دوربین مدار بسته در راهرو ها و مراکز تردد پرسنل و بیماران نصب شود, ورودی درب اصلی این مراکز و هم چنین ورودی های اصلی هر بخش دیگر حائز اهمیت جهت نصب دوربین مدار بسته می باشد که می بایست یک دوربین جداگانه برای آن تعبیه شود.

سایر کاربردها

– تداوم ضبط و رویت تصاویر مناطق حساس مانند اتاق آورژانس، بخش روان درمانی و…

– جلوگیری از تقلب در مطالبات بیمه و کم کاری پرسنل.

– تسریع در نمایش حوادث و کمک به پرسنل برای یافتن راهکارهای مناسب در مواقع اضطراری.

اتاق مانیتورینگ دوربین مداربسته


 در مراکز عمومی و پرتردد مانند مترو، خیابان ها، پاساژ ها، ادارات و سازمان های بزرگ، بیمارستان ها و .. معمولا از تعداد زیادی دوربین مداربسته، جهت رویت وقایع استفاده می شود .این دوربین های مداربسته به دسته های 16 یا 32 تایی گروه بندی شده و در مانیتوری مجزا نمایش داده می شود. فرض کنید در بیمارستانی 128 دوربین مداربسته نصب و راه اندازی شده است و به لحاظ حساسیت و اهمیت موضوع، باید به صورت 24 ساعته تصاویر مشاهده شود .هر اپراتور می تواند به 2 مانیتور نگاه کند در هر مانیتور 32 تصویرنمایش داده می شود. بنابراین برای این تعداد دوربین مداربسته نیاز به 2 اپراتور با 4 مانیتور است.معمولا برای نمایش این تصاویر از دو یا سه سایز مانیتور استفاده می شود .در مانیتور های بزرگتر تصاویر 16 یا 32 تایی نمایش داده میشود و در مانیتور های کوچکتر تصویری که اهمیت بیشتری دارد به صورت تکی نمایش داده میشود .فرض کنید اپراتوری در حال مشاهده 32 تصویر همزمان دوربین مداربسته است و در تصویر شماره 5 اتفاقی می افتد .اپراتور می تواند به سرعت تصویر شماره 5 را در مانیتور 20 اینچی که روی میز اوست، واضح تر و بزگتر و نزدیکتر مشاهده نماید.همچنین اپراتور در اتاق مانیتورینگ می تواند لنز دوربین مداربسته زوم دار را حرکت دهد و تصویر را بزرگ نماید.در دوربین های چرخان یا اسپید دام ، اپراتور در اتاق کنترل مرکزی میتواند جهت دوربین مداربسته را تغییر دهد و آنها را بچرخاند .روی حالت دستی و یا اتوماتیک قرار دهد.همچنین می تواند مانیتورهای طبقات دیگر را مدیریت کند .یعنی در ساعاتی خاص اجازه مشاهده تعدادی از تصاویر دوربین های مداربسته را به نگهباتی یا قسمت های دیگر بدهد.با توجه به اینکه ساعات طولانی را اپراتور باید در این اتاق سپری کند،بنا بر این باید از لحاظ رفاهی و راحتی و آسایش به نحوی باشد که از کیفیت کار او کاسته نشود.صندلی راحت ، دما و تهویه مناسب اتاق فضایی برای خواب و استراحت و… باید درطراحی اولیه در نظر گرفته شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *