خرید انواع میکروفن برای دوربین های مداربسته

    نصب میکروفن در سیستم سیستم مدار بسته ممکن است در پروژه های مداربسته به ندرت احتیاج باشد، اما این امر به سادگی و با هزینه ای اندک با استفاده از انواع میکروفن ها مقدور خواهد بود. با استفاده از میکروفن دوربین مدار بسته قادر خواهیم بود تا علاوه بر تصاویر رسیده از دوربین ها، صوت و صدای محیط را نیز بر روی هارد دیسک موجود در DVR یا NVR ها ذخیره کنیم.

انواع میکروفن دوربین مداربسته


دو نوع متداول این میکروفن ها در بازار میکروفن باکسی و میکروفن کپسولی می باشند. معمولا نوع باکسی از قدرت به مراتب بالاتری نسبت به نوع کپسولی برخوردار می باشد اما میکروقن های کپسولی به دلیل سایز کوچک آنها به راحتی قابل تعبیه در مکان های مختلف می باشند.

میکروفن باکسی دوربین مدار بسته دارای پیچی برای تنظیم صدا بر روی خود می باشد و معمولا قیمتی بالاتر نسبت به نوع کپسولی دارد.

این میکروفن ها معمولا دارای دو فیش آماده پرس شده می باشند ، یک فیش مادگی RCA یا AV برای انتقال صدا و یک فیش برق آداپتوری برای تامین انرژی برق مورد نیاز میکروفن به کار می رود.

بعضی از میکروفن ها علاوه بر دو فیش RCA و برق ورودی دارای یک خروجی برق اضافه برای استفاده همزمان از برق دوربین مداربسته می باشند.

میکروفن ها به دو صورت همه جهته یا ۳۶۰ درجه و جهت دار ساخته می شوند. معمولا از نوع همه جهته آن بیشتر در سیستم های نظارت تصویری استفاده می شود.

اگر نیاز به استفاده از میکروفن در سیستم نظارت تصویری خود می باشید ، در هنگام خرید دستگاه ضبط تصاویر DVR به این نکته دقت داشته باشید که این دوربینها علاوه بر تعداد کانالهای ورودی دارای تعدادی ورودی صدا به صورت پورت RCA (که در ایران بیشتر با نام AV شناخته می شود) است.

تعداد پورت های ورودی صدا ممکن است به تعداد ورودی های تصویر نباشد ، اگر نیاز به نصب میکروفن جداگانه برای هر دوربین می باشید در هنگام خرید به تعداد ورودی ها دقت بیشتری داشته باشید که تعداد آنها به اندازه دوربین ها باشد.

یکی دیگر از انواع میکروفن ها در سیستم نظارت صوتی میکروفون های قارچی می باشند که، جعبه ای، مدادی و میکروفون فیلتر دار، از نمونه های رایج میکروفون دوربین مداربسته ای هستند که عموما در بازار به فروش می رسند. محدوده ی پوشش این میکروفن ها معمولا اگرچه به صورت اسمی تا ۵۰ متر نیز ذکر می شود، اما در عمل با توجه به نوع محیط نصب، متفاوت است.

 

خصوصیات و ویژگی های میکروفن در سیستم مداربسته


میکروفون هایی که برای نصب در پروژه های دوربین مداربسته استفاده می شوند، دارای خصوصیات، مشخصات و به طبع آن قیمت های متفاوتی هستند. در یک نگاه کلی، میکروفن وظیفه ی گرفتن صدای محیط و تبدیل آن به سیگنالی است که برای DVR و یا ذخیره سازهای دیگری همچون NVR ارسال می کند و بدین وسیله می توان صدای محیط را علاوه بر تصویر وارد شده به دستگاه ها توسط دوربین مداربسته ذخیره کرد تا در مواقع لزوم و در زمان بازبینی، صدا و تصویر هر دو موجود باشند.

همان گونه که ذکر شد این میکروفن دوربین مدار بسته در انواع و دارای خصوصیات مختلفی هستند. به عنوان مثال، نمونه ارزان قیمت آن، تنها انتقال صوت محیط را انجام می دهد و در نمونه ی کمی بهتر از آن، ولوم میکروفون دوربین مداربسته، وظیفه ی تنظیم حساسیت صدای محیط را برای زمانی که نویز محیط کم یا زیاد است را در دسترس قرار می دهد. مثلا اگر قرار است که میکروفن در محیطی پر سر و صدا نصب گردد، بهتر است تا در کنار شخصی که انتظار ضبط صدای وی می رود نصب شده و حساسیت میکروفون به حد کمتری تنظیم گردد تا صدای شفاف تری را هنگام پلی بک کردن در خروجی بلندگو داشته باشیم.

نمونه ی حرفه ای تر این میکروفون های دوربین مدار بسته، در درون خود دارای فیلتری هستند که نسبت به فرکانس صدای انسان عکس العمل نشان داده و تنها آن را تبدیل به سیگنال صوت کرده، برای استفاده آماده می کند. این نوع از میکروفون را می توان در محیط های پر تردد و یا شلوغی که صداهای زیادی شنیده می شود مورد استفاده قرار داد که توسط ولوم آن باز هم قادر به تنظیم حساسیت آن خواهیم بود.

انواع و دسته بندی صدا در دوربین های مدار بسته


  • صدا در دوربین های آنالوگ و AHD

در این سیستم ها همانطور که می دانید صدا به وسیله میکروفن هایی که اغلب به شکل مدادی (ذغالی) و یا باکس یافت می شود، ضبط شده و به همه آنها مانند دوربین ها یک کابل جداگانه و تغذیه جداگانه دارند که به وسیله ورودی صدای DVR یا HVR به دستگاه متصل می شوند.

  • صدا در دوربین های تحت شبکه

در این نوع از سیستم ها صدا به وسیله میکروفن تعبیه شده در خود دوربین دریافت و به دستگاه NVR منتقل می شود.

توجه داشته باشید که صدا در سیستم های تحت شبکه به هیچ عنوان به صورت میکروفن جداگانه به دستگاه متصل نمی شود و تمامی اطلاعات دوربین ها اعم از صدا و تصویر، همچنین فرمان برای دوربین های چرخشی و موتورایز و یا برق (POE) به وسیله همان کابل شبکه و پورت Ethernet به دستگاهی منتقل می شود. در انواع دیگری از دوربین های تحت شبکه قابلیت اضافه کردن میکروفن به خود دوربین نیز وجود دارد

قوانین تجهیزات نظارت صوتی


نظارت MicrophoneAudio نظارت صدا مانند میکروفن نظارت هستند ابزار مفید برای اضافه کردن به خود دوربین مدار بسته سیستم دوربین، اما فدرال، ایالتی، و قوانین محلی باید قبل از پیاده سازی چنین سیستم های در نظر گرفته. میکروفن اجازه می دهد اپراتورهای سیستم های نظارت به نه تنها ببینید چه خبر است در خانه و یا کسب و کار است، اما همچنین به شما اجازه می دهد تا شما را به شنیدن آنچه در جریان است. نظارت صوتی یک گام بزرگ به ساخت کسب و کار خود را امن و مولد و مطمئن است. شما قادر خواهید بود برای شنیدن چه چیزی است که گفته شود و شما می توانید اطمینان حاصل شود که کارکنان امن هستند.

با استفاده از نظارت صوتی میکروفن با دقت برنامه ریزی شده باشد باید و بسیار مهم است که شما اطمینان حاصل شود شما را در درک قوانین دولت و شهر و شهرستان خود را قبل از نصب دستگاه های صوتی است. در اینجا فقط چند دلایل چرا:

اگر ضبط مکالمه خصوصی شما را در معرض خطر نه تنها استراق سمع در مکالمه اما wiretapping نیز متهم شده است. این مجاز در برخی از ایالتها اما تنها اگر یکی از طرفین رضایت (فکر می کنم سیم پلیس) است. در بسیاری از هر چند, شما از نظر قانونی با استراق سمع شارژ می شود و این نیست چیزی که همه شما نمی خواهید یک میکروفون در دوربین قرار گرفت.

شما باید مراقب باشید که شما صوتی خود را و چون برخی از نقاط است که کاملا خارج از محدوده های ضبط انجام. این مناطق مانند حمام، اتاق خواب، اتاق پانسمان و غیره هستند. می توان آن را سخت به دانستن جایی که دقیقا شما می توانید و نمی تواند راه اندازی صوتی نظارت و نظارت تصویری. اگر مکانی که در آن مردم نیست، با حمام به عنوان بهترین نمونه فیلم برداری می باشد با این حال، سپس شما آنها را از طریق نظارت صوتی یا تصویری ضبط کند.

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *